
Onderzoeksjournalist en schrijver Carl Bernstein, die wereldberoemd werd door zijn onthullingen die leidden tot het beruchte Watergate-schandaal, zal te gast zijn in een speciale aflevering van College Tour in april. Dit is tevens de 100ste aflevering van College Tour. Studenten kunnen zich aanmelden voor de opname.
Carl Bernstein werkt bij The Washington Post als hij begin jaren ‘70 samen met zijn compagnon Bob Woodward met ouderwets speurwerk het Watergate-schandaal blootlegt en daarmee zelfs president Richard Nixon ten val brengt. Voor zijn rol in de verslaggeving van dit verhaal ontvangt Bernstein verschillende onderscheidingen, waaronder de Pulitzerprijs in 1973. Bernstein treedt nog vaak op als analist in verschillende televisieprogramma’s en daarnaast schrijft hij nog boeken en artikelen. Zijn meest recente boek is de geprezen biografie over Hillary Clinton, A Woman in Charge: The Life of Hillary Rodham Clinton, die lange tijd de nationale bestsellerlijst heeft gedomineerd.
Opname: donderdag 14 april, Amsterdam (aanmelden via website)
Uitzending: vrijdag 15 april, om 21.10 uur op NPO 2
Meer informatie en aanmelden: www.ntr.nl/collegetour
Over College Tour
In het programma College Tour interviewen studenten een gast onder leiding van presentator Twan Huys. In het programma staan de vragen van studenten centraal. Veel grote namen uit binnen- en buitenland waren al te gast sinds de eerste uitzending in 2007. Onder hen bijvoorbeeld Bill Gates, Anouk, John Cleese, Marlene Dumas, John Legend, Robbie Williams, Johan Cruijff, Mark Rutte, Desmond Tutu, Epke Zonderland, Armin van Buuren, Frans Timmermans, Malala Yousafzai, Whoopi Goldberg, Derk Sauer, Louis van Gaal, Dan Brown en de Dalai Lama.
College Tour is weer te zien vanaf vrijdag 5 februari, 21.10 uur, NPO 2, met verder o.a. Jane Goodall, Herman van Veen en Ahmed Aboutaleb.